Çarşamba, Aralık 1, 2021
Ana Sayfaİş Fikirleri 2021KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

KOSGEB girişimcilik belgesi alabilmek için öncelikle bilgisayara, tablete ya da akıllı telefona ihtiyaç vardır çünkü KOSGEB girişimcilik belgesi online olarak alınabilen bir belgedir ve bu cihazlardan herhangi biri ile derslere katılarak sertifikanızı alabilirsiniz.

2020 yılından beri dinamik girişimcileri kolaylık sağlamak için oluşturulmuş bir sertifikadır. Kovit salgını olduğu için sosyal mesafe önlemi adı altında online olarak verilen KOSGEB girişimcilik belgesi almak çok kolaydır.

Kosgeb Girişimcilik Belgesi
Kosgeb Girişimcilik Belgesi

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Ne İşe Yarar?

KOSGEB girişimcilik belgesinin işlevi kendi işini kurmak isteyen kişilere daha başarılı iş yönetme bilmeleri için verilen eğitimlerdir. KOSGEB tarafından verilen bu hibe ve destekler için girişimcilik sertifikasını bulunması gereklidir. İş kuracak olan bir bireyin alınan destekle sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmesi için öncelikle bu girişimcilik belgesi alması ve derslerine katılması gerekir. Bu eğitimi almak iş yönetmek açısından çok önemlidir. KOSGEB girişimcilik belgesi eğitimleri uzaktan eğitim olarak düzenlenmektedir ve nerede olursanız olun online olarak aldığınız bu eğitim e-devlet’te sertifikalarımız arasında eklenecektir.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Sorgulanır?

Tamamlamış olduğunuz eğitimler sonucunda KOSGEB girişimcilik sertifikası sorgulama yapabilmek için öncelikle e-devlet sistemine girmelisiniz çünkü bu sertifika e-devlet sistemine yüklenir. Belge sorgulama işlemi için öncelikle girişimcilik eğitimi katılım belgesi sorgulama linkine tıklayıp e-devlet bilgilerinizi yazarak sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra uygulamaya git butonuna tıklayarak aldığınız eğitimler sonucunda oluşturulan girişim belgelerini ulaşabilirsiniz ve dilediğinizde girişimcilik belgesini buradan yazdırabilirsiniz. Bu sayede KOSGEB girişimcilik belgenizi isteyen kurumlara ve kuruluşlara kolaylıkla teslim edebilirisiniz.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

KOSGEB girişimcilik belgesi almadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. 2020 yılından beri girişimcilik belgesi iki farklı programa ayrılmıştır. Geleneksel girişimcilik destek programı ve ileri girişimcilik destek programı olarak ayrılmıştır. Bu programların ikisi de iş yeri açma fikirleri olan girişimciler için verilmektedir. Bu programlardan herhangi birini almadan önce fikriniz hangi destek programında yer alıyor bunu araştırmak gereklidir. Kararınızı verdikten sonra KOSGEB girişimcilik belgesi eğitimine başvuruda bulunup belgenizi alabilirsiniz.

KOSGEB İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No: 32
    06050 Ulus / Altındağ / ANKARA
  • KEP: [email protected]
  • 0 312 595 28 00
  • 0 312 368 07 15
  • İletişim Merkezi
  • Pazartesi – Cuma 10.00-16.00
RELATED ARTICLES

Bir Cevap Yazın

EN ÇOK OKUNANLAR