Salı, Kasım 30, 2021
Ana SayfaKripto ParaBittorent Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Bittorent Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Bittorent Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Bittorrent coin 2001 yılında yürürlüğe giren ve eşler arası dosya paylaşım protokolü olan Bittorrent ile bütünleşik biçimde çalışan kripto para birimidir. Kısaca BTT olarak adı geçen Bittorrent coin daha hızlı dosya aktarımı için kullanılabilir. Bunu kullanan kişiler ağda eşleşir ve eşler arası dosyaların indirme hızı arttırmak için BTT ile dosya satın alınabilir. Ayrıca BTT ile satın alınan dosyalar daha sonra paylaşıma açılarak yine BTT kazanılabilir.

Bittorent alırken Tron blockchain üzerinde hayata geçirilen bir sisteme hesap açmanız gerekir. Bittorent satın almak için önde gelen merkezi kripto para borsaları kullanılabilir. İşlem hacmi bakımından Binance, Huobi ve KuCoin gibi kripto para borsaları en çok tercih edilen kripto para piyasalarıdır. Türkiye’den alım yapmak için ise Paribu, ve Bitci kripto borsalarından BTT / TRY işlemleri kolaylıkla yapılabilir.

Bittorent Coin Ne İşe Yarar?

Bittorrent coinin işlevi daha hızlı dosya aktarımı sağlamaktır. Eşler arası ağda paylaşılan dosyaların indirme hızını arttırmak ve indirilen dosyaları tekrardan paylaşıma açmak suretiyle BTT harcayıp BTT kazanabilirsiniz. Kısacası Bittorrent coin ödeyerek daha hızlı dosya indirebilir, indirme işlemi bittikten sonra da bu dosyayı tekrardan paylaşımı açarak yine kazanabilirsiniz.

Bittorent Coinin Geliştiricisi Kimdir?

Bittorrent coin geliştiricileri Brad Cohen ve David Harrison’dır. Bittorent bu kişiler tarafından 2004 yılında bir şirket haline getirilmiştir ve 2018 yılında ise kripto para ekosisteminin tanıdık isimlerinden biri olmuştur.

Bittorent Hakkında Önemli Noktalar

BitTorrent coin hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler şu şekildedir:

  • BTT’nin ilk büyük uygulaması Bittorrent bir dosya paylaşımıdır.
  • Bittorent’de bir dosya paylaşmak her biri belirli bir dosyanın küçük parçalarını birbirinden indiren birkaç farklı eşler içerir ve dosyanın tam kopyası olan kullanıcılar tohum olarak adlandırılır.
  • Orijinal geliştirici internet kullanıcılarının direkt kendi aralarında içerik paylaşmasını daha verimli hale getirilmesini sağlamıştır.
  • TRON tarafından daha sonra satın alınan bittorent kendi kullanıcı tabanına ek olarak merkeziyetsiz bir çözüm sunup kripto para alanında öncü coinlerden biri olmuştur.
  • Eklenen özelliklerin arasında işlemlerin bir parçası olarak Bittorrent coin kullanıldığı bir tören tohum seçeneği vardır.
RELATED ARTICLES

Bir Cevap Yazın

EN ÇOK OKUNANLAR