Çarşamba, Aralık 1, 2021
Ana Sayfaİnternetten Para KazanmakAmazon’dan Nasıl Para Kazanılır ? 2021

Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır ? 2021

Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır?

Amazon’dan para kazanmak isteyen kişilerin öncelikle satış tekniklerine hakim olması gerekir. Amazon’un dili İngilizcedir ve her ne kadar farklı diller üzerinden çeviri özelliği bulunsa da satış terimleri kafa karıştırıcı olabilir. Bu neden ile Amazon’dan satış yaparak para kazanmak isteyen kişilerin satış terimlerine hakim olması önem taşır. Amazon’da satış yapmak için öncelikle ürün türünü belirlemek ve kaliteli hizmet vermek gerekir. Alıcıların yorumları ve indirim oranları da satış miktarı üzerinde etkilidir.

Amazon Nedir?

Amazon, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan bir şirkettir. Sadece e- ticaret üzerine yoğunlaşmayan Amazon özellikle teknoloji alanındaki gelişmeler üzerinde etkilidir ve yapay zeka gibi konulara bütçe ayırır. 1994 yılında kurulan Amazon, piyasaya ilk girdiğinde Cadabra adı ile açılış yapmıştı. Ancak aha sonra bu isim Amazon olarak değiştirilerek günümüzdeki halini aldı. Çevrim içi alışverişin öncülerinden biri haline gelen Amazon, herkesin gelir elde edebilmesine yönelik farklı politikalar izler. Amazon özellikle kadın üreticileri destekleyebilmek adına el yapımı ürünlerin de sitesinde satılmasını ve gelir elde edilmesini sağlar.

Amazon’da Kim Satıcı Olabilir?

Amazon’daki satıcılar herkes olabilir. Bireysel olarak Amazon’da satış yapılabileceği gibi kurumsal hesap ile de Amazon üzerinden satış gerçekleştirilebilir. İsteyen herkes; yaş, ülke, cinsiyet, meslek ve diğer özellikler fark etmeksizin Amazon’un satış ağına katılarak gelir elde etmeye başlayabilir. Amazon’da satış yapmak için öncelikle ürün kataloğu hazırlamak, ürünlerin açıklamasını tam yapmak ve güvenilir bir satıcı olmak gerekir. Aksi halde; Amazon tarafından satıcının hesabı askıya alınabilir ya da tamamen kaldırılabilir. Amazon’da satış yapabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekir.

Amazon’da Dropshipping Nedir?

Amazon dropshipping ile para kazanma Türkiye’de sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Maliyeti düşürmek için kullanılan bir satış yöntemidir ve Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada arasındaki yasal boşluk kullanılır. İllegal bir yöntem olmamasına rağmen Amazon tarafından bu yöntemin kullanılmasına çok sıcak bakılmaz. Dropshipping Amerika’da açılan bir mağazanın ürünlerinin Kanada’da satılması anlamına gelir. Amazon’da satış yapmak isteyenlerin, hesaplarının askıya alınmaması için teslim süresine dikkat etmesi önemlidir.

RELATED ARTICLES

Bir Cevap Yazın

EN ÇOK OKUNANLAR